niedziela, 15 lutego 2015

Szczęściara - Jill Shalvis

Och nie, nie przeczytam tego - tak sobie mówiłam na początku. To już czwarty tom serii o Lucky Harbor i nie będzie on o moich ulubionych trzech siostrach? No przecież to już nie będzie to samo i będzie nudno. A jednak ciekawość wzięła górę i stwierdzam, że się myliłam. Książka dotrzymuje kroku poprzednim i jest mega!

Poznajemy Mallory Quinn, miejscową pielęgniarką o wielkim sercu. Jest spokojna, opanowana i byłaby taka dalej gdyby nie pewien Pan Nieodpowiedni - jak jest w tej książce nazywany. Nasza bohaterka chce spróbować czegoś nowego, nie być już grzeczną dziewczynką. Ty Garrison to tajemniczy przystojniak, spędzający okres rekonwalescencji po wypadku w Lucky Harbor. Przypadkiem jego losy związują się z Mallory, ale wie, że nie powinien się z nikim wiązać przez swoją przeszłość. Oboje muszą stawić czoła nie tylko swoim problemom, ale także całemu miasteczku w którym nic się nie ukryje, a słowo prywatność nie istnieje. Liczy się tylko to, co jest na... Facebooku. Ach te małomiasteczkowe ploty.

Książka od razu zaczyna się bardzo dynamicznie i nim się zorientujemy już się kończy. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Język jest łatwy, a dla autorki seks nie jest tematem tabu. Wszystko jest dobrze wyważone.

Obok Mallory pojawiają się jeszcze Grace i Amy. Razem stwarzają grupkę przyjaciółek czokoholiczek. Mamy więc znowu trzy bohaterki. Mądrości o czekoladzie na początku każdego rozdziału wywołują uśmiech na twarzy, np, "Czekolada jest tańsza niż terapeuta i nie trzeba się z nią wcześniej umawiać". Uważam to za super pomysł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...