niedziela, 3 lipca 2016

W poszukiwaniu źródła, korzenie cywilizacji na Ziemi - Łukasz Kulawik


W poszukiwaniu źródła to książka naprawdę niezwykła. Jest pierwszą pozycją tak bardzo związaną z moimi studniami czyli geografią i która tak bardzo zaburza wszystko czego mnie i przypuszczam, że też Was uczyli w szkołach.

Łukasz Kulak podjął się zadania opisania początków cywilizacji na ziemi. Niby wydaje się banalne, ale nie spodziewałam się, że ślady inteligentnego życia można znaleźć w osadach o wieku nie tysięcy, ale nawet 20 milionów lat. Oczywiście większość z opisywanych przez autora miejsc i przypuszczeń co i kto mógł tam mieszkać jest zaliczana do tak zwanych teorii spiskowych i na serio nie należy ich brać. Jednak niektóre z nich są bardzo zastanawiające i określiłabym je nawet jako prawdopodobne.

W książce jest przedstawionych wiele zdarzeń z zamierzchłej przeszłości, które w dzisiejszych czasach żyją na pograniczu mitów. Autor wywleka je na światło dzienne. Co może mieć wspólnego zatonięcie Atlantydy z plagami Egipskimi? Co to jest wielki kontynent Mu? Gdzie i kiedy mieszkali na ziemi kosmici? Jaka jest tajemnica Wyspy Wielkanocnej i dokąd prowadzą drogi leżące na dnie morza? To wszystko możecie znaleźć w tej pozycji. Dla mnie najbardziej interesujące były rozdziały o nieziemskich kataklizmach, Atlantydzie i ich tajemniczych kryształach oraz tajemniczej cywilizacji Mu. Dość obszernie opisano też Egipt i Turcję. 

Łukasz Kulak wyśmiewa momentami współczesną naukę, która boi się przyjąć do wiadomości istnienie nie do końca udowodnionych rzeczy. Prawdziwość każdego przytoczonego przez autora zaginionego miejsce jest poparte przez relację świadków lub naukową teorię. Książka jest napisana popularnonaukowym językiem, który nie stwarza problemów przy odbiorze teksty, a jeśli znacie się choć trochę na podstawach geologii, to już w ogóle powinniście być kontent.

Podsumowując, ja jestem tą książka oczarowana. Może przez mojego geograficznego świra, ale to jest naprawdę mega interesująca pozycja. Czytając miałam wrażenie, że oglądam program Discovery, a nie siedzę z nosem w książce. Wszystko brzmi bardzo prawdziwie i profesjonalnie. Na pewno nie jest to publikacja pierwszego lepszego fana teorii spiskowych. Polecam wszystkim, których interesują starożytne cywilizacje. 


(Autor prowadzi też bloga, na którym zamieszcza różne swoje teksty -->  lukaszkulak92.wordpress.com )

Za możliwość przeczytania dziękuję:

Szczegóły:
Tytuł: W poszukiwaniu źródła, korzenie cywilizacji na Ziemi
Autor: Łukasz Kulawik
Wydawnictwo: Psychoskok
Liczba stron: 316

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...