niedziela, 10 lipca 2016

Ocalić Daringham Hall - Kathryn Taylor


Ocalić Daringham Hall to druga część romansu i zarazem sagi rodzinnej Kathryn Taylor. Ben został w posiadłości na zaproszenie swojego ojca Ralpha. Wielkie plany zemsty na rodzinie na chwilę zawiesił. Postanowił odkryć prawdę o związku swoich rodziców i o okoliczności wygnania lub odejścia jego matki z Daringham Hall. Powoli wdraża się w życie posiadłości, ale dla części jej mieszkańców nadal pozostaje obcym. Szczególną awersję do niego żywi lady Eliza - babcia i najstarsza arystokratka. Szczerze jej nie lubię, tak działać na nerwy to chyba mało kto umie. Z pozory zwyczajna rodzina Camdenów skrywa mroczne tajemnice, które zagrażają posiadłości. Czy znajdzie się ktoś, kto ocali Daringham Hall?

W relacjach Bena i Kate trochę się komplikuje. Skaczą wokół siebie, się czają i chyba nie bardzo wiedzą co zrobić ze swoimi uczuciami do siebie. Bronią się przed nimi i bardzo im to ciąży. Ale wiecie co? To nie oni zostali moją ulubioną parą tej książki.

Razem z Benem w zajeździe został Pete, jego wspólnik starszy o kilka lat i maniak komputerowy na całego. Natomiast w zajeździe w którym wynajmuje pokój pracuje samotna kobieta w średnim wieku Tilly, przyjaciółka Kate. Jak oni sobie dokuczali! Pete bronił się przed wpuszczaniem Tilly do swojego pokoju w celu jogo posprzątania, ona się obrażała i krzyczała na niego, skakali sobie do oczu i gardeł i tak powolutku coraz lepiej zaczęli się poznawać i dogadywać. No po prostu ich uwielbiam. <3 

Książka jest typową angielką sagą rodzinną. Trochę przywodzi mi na myśl Dumę i uprzedzenie, więc jeśli lubicie angielskie klimaty, koniecznie ją przeczytajcie. Jest raczej przewidywalna, nic bardzo skomplikowanego się nie dzieje i już od jakiegoś czasu domyślałam się jakie to wielkie tajemnice skrywają członkowie rodziny, ale o dziwo zupełnie mi to nie przeszkadzało. Jest też sielankowa i napisana bardzo ładnym, zgrabnym językiem. Przeczytane jej zajęło mi jedno popołudnie - to powieść idealna na lato, niewymagająca i lekka.

Szczegóły:
Tytuł: Ocalić Daringham Hall
Tytuł oryginału: Daringham Hall - Die Entscheidung
Tom: 2
Cykl: Daringham Hall
Autor: Kathryn Taylor
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 288

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...