sobota, 4 czerwca 2016

W ramionach gwiazd - Amie Kaufman, Meagan SpoonerPatrzcie tylko na ta okropną cukierkową okładkę, która w ogóle nie pasuje do wnętrza powieści. Wierzcie mi, że bardziej pasowałby terminator umazany krwią, błotem i stojący na górze z trupów. Ta książka jest o miłości, ale przede wszystkim jest opisem dramatycznej walki o przetrwanie i zmaganiem z własnymi słabościami.

W ramionach gwiazd przenosi nas do świata, a raczej wszechświata po którym swobodnie latają nowoczesne statki kosmiczne, nowe planety są kolonizowane, a technika dalece wykracza poza to co znamy. Dawno temu, w odległe galaktyce... albo nie, to nie brzmi dobrze. Gdzieś tam, na ogromnym statku kosmicznym podróżuje przez galaktykę prawie 50 tys. osób. Wśród nich jest niedawno odznaczony za zasługi na polu bitwy major Tarver Merendser oraz córka właściciela połowy galaktyki oraz statku Lilac LaRoux.

Nagle wydarza się tragedia. Statek uległ awarii. W kapsule ratunkowej znaleźli się razem Tarver i Lilac, dzięki której ich kapsuła zadziałała, zadziałała jako jedyna. Nagle znaleźli się sami na bezludnej planecie i patrzyli na katastrofę statku. Rozpoczęła się walka o przetrwanie i dotarcie w okolice rozbitego o kilkadziesiąt km statku. Tarver jest do warunków przygotowany, to dla niego nie pierwszyzna. Problemem dla niego jest Lilac, która w sukience i szpilkach nie jest najlepszą towarzyszką i strasznie go wkurza. Dziewczyna ma podobne odczucia i na początku zachowuje się jak rozwydrzona panienka, ale szybko musi się dostosować do trudnych warunków. Wkrótce pojawia się też wątek miłosny, ale jakoś bardzo dużo go nie ma, więc hasła reklamowe o największym w galaktyce love story są nieco przesadzone. 

Do połowy książki było świetnie. Później pojawiły się jakieś dziwne rzeczy z innymi wymiarami i tajemniczymi szeptami. To mi się wydało nieco przekombinowane. ALE książkę czytało mi się bardzo, bardzo przyjemnie. "Misja przetrwanie" - to coś dla mnie. Temat mnie naprawdę wciągnął i zainteresował. Podobno ma się pojawić kolejna część i z chęcią bym ją przeczytała (oby miała lepszą okładkę). W tym przypadku sprawdziło się powiedzenie "nie oceniaj książki po okładce". Pomimo kilku błędów, podobało mi się i polecam!

Szczegóły:
Tytuł: W ramionach gwiazd
Tytuł oryginału: These Broken Stars
Tom: 1
Cykl: Starbound
Autor: Amie Kaufman, Meagan Spooner
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 488

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...