środa, 16 marca 2016

Amber - Gail McHugh


Jakiś czas temu w blogosferze ciągle atakowały mnie recenzje Amber. Zastanawiałam się co jest takiego niesamowitego w tej książce? Wszyscy dosłownie rozpływali się w zachwytach nad nią, co mnie, szczerze mówiąc, niesamowicie wkurzyło, ale też nakręciło na osobiste przekonanie się o zaletach tej pozycji. I wiecie co? Nie mam pojęcia od czego zacząć żeby miało to jako tako ręce i nogi.

Gail McHugh stworzyła całkowicie nowy wymiar erotyku. To nie jest zwykła książka, to coś więcej. W tej historii wielka miłość przeplata się z nienawiścią, pożądaniem i licznymi perwersjami. To przede wszystkich romans erotyczny z pikantnym dodatkiem, jakim jest osoba trzecia.

Amber Moretti jest dziewczyną o skomplikowanej i mrocznej przeszłości. Liczne rodziny zastępcze i wspomnienia o rodzicach narkomanach ukształtowały ją w osobę bojącą się zaufać, pokochać i związać się na dłużej. Jej życie wywraca się do góry nogami, kiedy pierwszego dnia na studiach spotyka dwóch niesamowitych chłopków. Pierwszy to Brock Cunningham, prawdziwe ciacho za którym szaleją dziewczyny na całym kampusie. Dobry, miły i opiekuńczy, ale w głębi skrywa mrok, tajemnice i niebezpieczeństwo. Drugim mężczyzną jest Ryder Ashcroft, na pierwszy rzut oka niebezpieczny, pokryty tatuażami, typ flirciarza, ale pod tą powłoką skrywa kochające i czułe serce. Amber się zakochuje. Po raz pierwszy w życiu. W nich obu. Kogo wybierze? Kogo uczyni najszczęśliwszym facetem na świecie, a któremu zniszczy życie, a może nie będzie w stanie wybrać?

Książka wzbudziła we mnie całą masę emocji. Od początkowego lekkiego zażenowania (poziom żartów z podtekstami był naprawdę niski), przez uczucie strachu do podekscytowania. Ta historia jest zarówno słodka, ostra i gorzka. Rozrywa serce na kawałki a następnie skleja je z powrotem. I znowu, i znowu, i tak przez całą książkę. Autorka podjęła się dość trudnej tematyki. Każda postać została w przeszłości w jakiś sposób skrzywdzona. Każdy wykorzystuje też seks do innych celów. Amber jako postać nie wzbudziła mojej sympatii. Nie podobało mi się to jak lawirowała pomiędzy dwoma facetami i czasami strasznie mnie denerwowała. Ale historia jako całość jest bardzo wciągająca i interesująca. Bałam się, że wątek romansu będzie w tej książce jedynym i będzie przypominać w stylu Graya. Na szczęście oprócz pikantnych i wyuzdanych opisów aktów seksualnych jednej, dwóch i trzech osób, znalazło się też miejsce na wspomnienie takich mrocznych spraw jak handel narkotykami, śmiertelne choroby, samobójstwa i problemy psychiczne. Czyli coś więcej, a za to daję duży plus.

Losy Amber, Brocka i Rydera nie poznajemy tylko z perspektywy dziewczyny. Są też rozdziały pisane z punktu widzenia obu mężczyzn, opisujące ich życie, problemy i uczucia do Amber. Dzięki temu powieść jest dopełniona i kompletna. Jeśli nie boicie się mocniejszych opisów i pikantniejszej historii niż w zwykłym romansie, to polecam zapoznać się z Amber. 

Szczegóły:
Tytuł: Amber
Tytuł oryginalny: Amber to Ashes
Tom: 1
Cykl:  Torn Hearts
Autor: Gail McHugh
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 591

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...