niedziela, 8 września 2019

Perfekcyjna żona - J.P. Delaney [PRZEDPREMIEROWO]

J.P. Delaney przyzwyczaił mnie swoimi poprzednimi książkami do świetnej rozrywki i wyjątkowo zdumiewających zwrotów akcji. Czy tym razem też tak było? Autor przedstawia nam thriller z elementami futurystycznymi, a nawet kilkoma dylematami etycznymi. Zainteresowani? No to lecimy.

Abbie budzi się w szpitalu i myśli, że miała wypadek z którego nic nie pamięta. Dowiaduje się, że siedzący obok mężczyzna to Tim, jej mąż i genialny wynalazca i informatyk, właściciel wielkiej firmy w Dolinie Krzemowej. A Abbie jest teraz cudem techniki, przełomem technologicznym i czymś lub kimś zupełnie nowym dla świata - robotem zdolnym samodzielnie myśleć i czuć. Mąż mówi jej, że była cudowną matką, artystką, surferką i idealną żoną. Czy rzeczywiście tak było? 

Abbie powoli odkrywa przeszłość samej siebie i pewne zdumiewające fakty zatajone przez Tima.
To, czy Abbie pod postacią robota jest zdolna myśleć i czuć nie stanowi dla jej męża wątpliwości. Ale czy sprawa będzie tak samo wyglądać dla mediów, policji i sądów? Przyznajcie sami, że jest to pewien dylemat w ogóle nie uregulowany we współczesnym świecie, ale coraz bardziej frapujący społeczeństwo. Bardzo ciekawy wątek przedstawił nam tu autor.

Autystyczne dziecko to temat, który zupełnie mi się nie kojarzył z tą książką, a jednak paradoksalnie pasował mi on do całości. Nie dość, że Abbie przyzwyczaja się do swojego nowego ja, to jeszcze musi zaopiekować się swoim synkiem chorym na jedną z odmian autyzmu. W bardzo fajny sposób autor przedstawił ten temat i widać, że osobiście trochę takich problemów doświadczył.

Jeśli chodzi o mój ogólny odbiór książki, to bardzo mi się podobała. Jednak Delaneya można kochać albo nienawidzić, więc pewnie nie każdy poczuje się tą lekturą usatysfakcjonowany. Na uznanie zasługuje budowanie napięcia, jednak bez żadnych zawrotnych zwrotów akcji i genialne zakończenie, które zniszczyło wszystkie moje teorie na temat zakończenia fabuły. Narracja też była super – na pewno sami to przyznacie po przeczytaniu.  Tak więc, nic tylko czekać na premierę.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję:

otwarte

PREMIERA: 18 września 2019

Szczegóły
Tytuł: Perfekcyjna żona
Tytuł oryginału: The Perfect Wife
Autor: J.P. Delaney
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 400

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...