czwartek, 9 maja 2019

Zapisane w bliznach - Adriana Locke [PRZEDPREMIEROWO]


Zapisane w bliznach mogę ogólnie określić jako książkę o tym, że trzeba ze sobą rozmawiać, bo brak rozmowy prowadzi do nieporozumień i licznych niedomówień, na które w związku nie ma miejsca. Naszymi bohaterami są Elin i Ty, którzy od kilku lat są małżeństwem i z niepowodzeniem starają się o dziecko. 

Na skutek nagromadzenia się kilku stresujących czynników jak wypadek Ty’a w kopalni i strata pracy, Ty ucieka. Ucieka przed żoną, obowiązkami i problemami. A kiedy postanawia wrócić, Elin jest jakaś inna. Nagle tak sobie bliscy, stają się obcymi ludźmi naznaczonymi licznymi bliznami. Ten ich problem  nieco mnie początkowo śmieszył. Ty kocha Elin ale z nią nie rozmawia, bo ona go pewnie nienawidzi, a Elin kocha Ty’a, ale też z nim nie rozmawia, bo boi się że on już jej nie chce. Lekko kuriozalna sprawa. Przez brak komunikacji między nimi ich małżeństwo ledwo przetrwało tę próbę. 

Muszą odkryć swoją miłość na nowo i cofnąć się we wspomnieniach, kiedy to szkolna gwiazda koszykówki zwróciła uwagę na nową dziewczynę w szkole i do początków ich cudownego związku jeszcze nienaznaczonego cierpieniem. 

W książce pojawiają się też problemy dotyczące zajścia w ciążę i kwestie psychiki kobiety po licznych poronieniach. Jest również problem pracy w kopalni. Powiedziałabym, że dla nas w Polsce może się on wydać nieco dziwny. Dla mnie, mieszkającej w regionie znanym z licznych kopalń i dla większości ludzi z mojej okolicy praca w niej jest niebezpieczna, ale jest też bardzo pożądana m.in. przez zarobki. Obraz kopalni przedstawionej przez autorkę przypominał mi trochę te z animowanych filmów o dzikim zachodzie, a praca w niej jest najgorszą rzeczą na świecie. Nie koniecznie mi się to podobało. I oczywiści nie musicie się ze mną w tym temacie zgadzać.

Książka ta jest pełna emocji i autorka potrafi czytelnika wzruszyć. Bardzo bohaterom kibicowałam i naprawdę wciągnęłam się w ich losy i drogę do nowego początku usłaną licznymi problemami. Czy polecam? Tak. Niby ta historia była całkiem zwyczajna, ale też bardzo dobrze przez autorkę opisana w chwytający za serce sposób. Doskonała pozycja dla wszystkich romantyczek i wielbicielek romansów. 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję:

PREMIERA 15 maja 2019


Szczegóły:
Tytuł: Zapisane w bliznach
Tytuł oryginalny: Written in the Scars
Autor: Adriana Locke
Wydawnictwo: Szósty zmysł
Liczba stron: 315Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...