wtorek, 3 stycznia 2017

Harry Potter i Komnata Tajemnic - J.K. Rowling

To najgorsza książka jaką kiedykolwiek trzymałam w ręce! Przyznam się Wam, że cierpię na straszliwą arachnofobię, a w tej książce obrazki pająków pojawiały się co kilka stron! Masakra. Gdyby siostra nie zaznaczyła mi tych stron karteczkami – nie przeczytałabym niczego.  Jeśli boicie się pająków – nie kupujcie tej książki, bo grozi atakiem serca, paniki i rozwaloną ścianą od rzutu tą księgą. 


Krótko o fabule:
Harry Potter na swojej drodze powrotnej do Hogwartu spotyka same przeszkody, domowego skrzata Zgredka zapowiadającego straszne rzeczy, Dursleyów, którzy zamknęli go w pokoju i nieznane czary na peronie 9 i ¾.  W Szkole Magii i Czarodziejstwa ktoś zaczyna atakować uczniów z niemagicznych rodzin i pojawiają się pogłoski o Komnacie Tajemnic zbudowanej przez samego Salazara Slytherina. Trójka przyjaciół podejrzewa, że Draco Malfoy macza w tym palce. Harry odkrywa swoje nowe umiejętności, Ron zmaga się z kapryśną, pękniętą różdżką i strachem przed pająkami (rozumiem go), a Hermiona warzy swój pierwszy, skomplikowany eliksir wielosokowy. 

Spojrzenie po latach:
Druga część przygód Harry’ego nie jest moją ulubioną i ostatni raz czytałam ją chyba zaraz po premierze jeszcze w szkole podstawowej. Jest krótka i nie wnosi w magiczny świat jakiegoś ogromu nowości. Czekam na wydanie ilustrowane mojej ulubionej części - trzeciej. Filmy co jakiś czas oglądam i ciekawie było sprawdzić te wszystkie różnice między ekranizacją a powieścią. Szczerze mówiąc to za dużo ich nie ma, ale w filmie nie pokazali wszystkich akcji Gilderoy’a Lokharta, który jest najbardziej irytującą postacią książki, a może nawet całej serii.


Jeśli chodzi o cudowne ilustracje Jima Kaya (oprócz pająków), to zachwycały mnie równie mocno jak te z poprzedniej części. Gościu jest niesamowity. Już bym chciała mieć komplet tych pięknych wydań na półce. 
Wewnętrzna strona okładki

Opis i cudowne szkice Mandragor

W książce jest dużo czerni i obrazków malowanych akwarelami

Duchy bez głów. Pamiętacie, że Harry był na imprezie Prawie Bezgłowego Nica?

To jest świetna ilustracja. Dziennik Riddla 

I oczywiście Komnata Tajemnic 

Szczegóły:
Tytuł: Harry Potter i Komnata Tajemnic
Tytuł oryginalny: Harry Potter and the Chamber of Secret's
Tom: 2
Autor: Joanne Kathleen Rowling
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 272

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...