O mnie


Kim jestem? 

Cześć, jestem Ola - zakręcona studentka, która nigdy nie ma czasu na nic oprócz czytania i buszowania po książkowych promocjach.

Co robię?
Pomijając czytanie jeżdżę po świecie, gram na instrumentach, trochę śpiewam, zaczynałam się też uczyć prawie połowy języków świata z różnymi skutkami, obecnie jestem na etapie rosyjskiego.

Studiuję geografię i może z tego powodu mam kręćka na punkcie mega dokładnych map w książkach. Podsumowując, robię bardzo bardzo wiele rzeczy, ale na razie cudem ze wszystkim się wyrabiam. :-D

Co lubię czytać najbardziej?
Jak pewnie się już przekonaliście na blogu panuje istny miszmasz gatunkowy. Najbardziej lubię fantastykę, powieści przygodowe, detektywistyczne, romanse i książki o współczesnej wojskowości.

Raczej nie czytam książek wojennych o II Wojnie Światowej, biografii i wierszy. Nie lubię książek o wampirach, a w szczególności paranormalnych romansów.

Ogólnie lubię to, co może mnie oderwać od zwykłej, szarej rzeczywistości. Pochłaniam literaturę rosyjską i tą opisującą Szkocję. Wielbię Tolkiena, Dostojewskiego, Trudi Canavan, Browna, Norę Roberts i Dianę Gabaldon.

Kocham J.R.R.Tolkiena. Powiedzmy, że moim swoistym corocznym rytuałem jest czytanie od nowa Władcy pierścieni i Hobbita ;))

2 komentarze:

  1. Powodzenia w zagłębianiu się w naukę połowy języków świata! Mi wystarcza angielski i batalia z francuskim, ale podziwiam ambicje. :)
    Tolkien co rok? Ja Hobbita nieźle męczyłam, a z Trylogii mam za sobą dopiero pierwszą część. (Swoją drogą, o niebo lepszą od wspomnianego wcześniej Hobbita!)

    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To ja tak mam z "W 80 dni dookoła świata".A tak poza tym to chwilami miałam wrażenie, że czytam o sobie 😉

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...